Spotkania biznesowe są nieodłączną i niesamowicie istotną pozycją w kalendarzu każdego przedsiębiorcy. Zorganizowane na odpowiednim poziomie bez wątpienia mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zawodowe relacje. Jak zorganizować firmową kolację na wysokim poziomie? Jakie są najważniejsze zasady savoir vivre? Jaką kuchnię wybrać, żeby pozytywnie zaskoczyć swojego kontrahenta? Jakie są dobre restauracje w Warszawie, do których warto wybrać się na biznesowe spotkanie? Znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania – zapraszamy do artykułu!

Zaplanowanie i przygotowanie spotkania biznesowego – musisz o tym pamiętać!

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że spotkanie biznesowe z klientem musi przebiegać w energicznej atmosferze. Jeśli więc zdecydujesz się na biznesowy lunch wybierz godziny 13:00-14:00, a jeśli kolację to przedział 18:00-19:00. Coraz bardziej popularne stają się właśnie biznesowe kolacje, a nawet spotkanie przy kawie czy na degustacji dobrego wina.

Pamiętaj także, aby do spotkanie odpowiednio zaplanować – przygotuj ogólną agendę spotkania, rozpisz tematy, które chcesz poruszyć oraz cele, jakie zamierzasz osiągnąć. Nie zapominaj także o propozycjach na small talki, które są równie ważne – o czym szerzej opowiemy za chwilę.

Nie zapominaj również o tym, że na takie spotkanie nie wypada się spóźnić. Postaraj się więc przybyć na miejsce na wyznaczoną godzinę. Nie popełnisz również błędu, jeśli zjawisz się kilka minut wcześniej – wszak to właśnie gospodarz powinien wskazać swojemu gościowi miejsce przy stole. Jeśli jednak wiesz, że nie zdążyć dojechać na czas, poinformuj o tym jak najszybciej swojego współtowarzysza i zadbaj o to, aby czekał na niego stolik, a kelner raz jeszcze potwierdził, że niedługo się zjawisz. Elegancka restauracja Warszawa i obsługa na wysokim poziomie na pewno sprostają temu zadaniu – nie musisz się o to martwić!

Miejsce i kuchnia są niesamowicie istotne, czyli luksusowe restauracje Warszawa.

Gdzie biznesowa kolacja w Warszawie? Wybór miejsca nie może być przypadkowy! Po pierwsze, dojazd do restauracji musi być prosty, a po drugie Twój gość nie powinien mieć problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Kolejno wybieraj restauracje Warszawa, w których możesz liczyć na profesjonalną obsługę, ciekawy, elegancki wystrój oraz kameralną atmosferę zapewniającą komfort rozmowy– dzięki temu Twój klient na pewno zapamięta to spotkanie.

Następnym istotnym elementem jest kuchnia. Już dawno odeszło się od tradycyjnych obiadów spożywanych podczas spotkań z klientami. Dlaczego? Otóż jedzenie podczas biznesowej kolacji nie powinno być kłopotliwe w konsumpcji i nie powinno uniemożliwiać prowadzenia rozmowy. Jaka elegancka restauracja Warszawa sprosta tym wymaganiom? I jaką kuchnię wybrać? Włoska? Choć to ulubiona kuchnia większości osób to ciężko wyobrazić sobie negocjowanie kontraktu podczas konsumpcji spaghetti carbonara. Sushi? Pewnie wpisuję się w kanon eleganckich posiłków, jednak warto pamiętać o tym, że nie każdy czuje się komfortowo w jedzeniu pałeczkami.

Bardzo popularnym rozwiązaniem stała się kuchnia molekularna. Ciekawe faktury jedzenia, niewielkie porcje proste w konsumpcji i wyjątkowe walory estetyczne posiłków zapewniają niesamowite wrażenia kulinarne. Dodatkowo odpowiednie przerwy pomiędzy kolejnymi daniami zapewniają możliwość prowadzenia spokojnych negocjacji i rozmów. Jeśli więc chcesz zrobić dobre wrażenie na swoim kontrahencie, to naszym zdaniem to najlepszy wybór.

Maniery, etykieta i tematy rozmowy – o tym nie możesz zapomnieć!

Istnieje kilka pisanych (i niepisanych) zasad biznesowej etykiety, o których warto pamiętać. Przede wszystkim:

  • nie dominuj swojego gościa w rozmowie – każdy z Was powinien mieć szansę, aby się wypowiedzieć i każdy z Was powinien uważnie słuchać drugiej strony. Co więcej, w dobrym tonie jest, aby to gość mówił odczuwalnie więcej niż my.
  • w trakcie spotkanie schowaj i wycisz swój telefon. Jeżeli istnieje ważny powód, dla którego musisz mieć telefon przy sobie, to poinformuj o tym swojego rozmówcę, ale w żadnym wypadku nie kładź aparatu obok talerza.
  • zaproszenie kontrahenta na spotkanie biznesowe w restauracji Warszawa pokazuje, że darzysz go zaufaniem i subtelnie skraca zawodowy dystans. Jednak mimo to uważaj, by rozmowy nie zeszły za bardzo na sprawy prywatne – small talk o wspólnych zainteresowaniach czy trendach w świecie marketingu jest jak najbardziej wskazany, jednak narzekanie na problemy w związku niekoniecznie. Zabronione jest także poruszanie tematów związanych z religią i polityką.
  • odpowiedni ubiór również jest bardzo istotny. Ekskluzywne restauracje Warszawa wymagają eleganckiego stroju, jednak wcale nie oznacza to, że musisz ubrać smoking lub wieczorową suknię. Ubiór trzeba wyważyć – wygodny garnitur, ulubiona koszula i casulowa marynarka czy czarna sukienka i żakiet w zupełności wystarczą.

Nie zapominaj także o podstawowych zasadach savoir-vivre:

  • Podczas posiłku nie trzymamy łokci na stole.
  • Używamy odpowiednich sztućców.
  • Nie rozmawiamy z pełnymi ustami.
  • Serwetkę kładziemy na kolanach jeszcze przed rozpoczęciem jedzenia, ale dopiero wtedy, gdy kelner odejdzie z zamówieniem.
  • Aktówkę lub torbę kładziemy obok swojego krzesła, wyjątkiem jest damska torebka, którą można położyć na swoich kolanach.

Tak zorganizowana biznesowa kolacja w Warszawie na pewno zapewni kontrahentowi niezapomniane przeżycia kulinarne, a Twoja etykieta i maniery wywrą na nim bardzo dobre wrażenie. Jesteśmy przekonani, że to najlepsza droga do sukcesu. Powodzenia!